Bolest je žrádlo, ne kámoš

Jsem chycen v autistickém spektru a i když nemám oficiální diagnozu, celý život se peru s tím, abych byl normální – Buď alespoň jednou normální!
Ale občas potřebuji pomoc, protože některé věci mi nedávají smysl a proto nemůžu vědomně bojovat s případnými komplikacemi.

Obecně se tvrdí, že
Bolest je velmi silná emoce, ale je také velmi cílená emoce.
Pokud trpím nadváhou a tím pádem mne sžírá jen slyšet něco o tlustých, pak mě ale nechává chladného slyšet o malých, čtyřočkách či o vychrtlých.
Jenže bolest není emoce trvalá. Proto se postupně přemění ve smutek, smíření a jiné emoce, které jsou snesitelnější a vytrvalejší.

Sdílená bolest je poloviční bolest.

Jenže proč sdílet bolest s někým, kdo nemá stejné vnímání světa? Největší bolest je prý ztratit dítě. Ani ztráta rodiče nebolí tak, jako ztratit dítě. A tak někteří lidé nahradí bolest, popř. doplní (sic!) bolest o vztek.

Ale takto to nevidíme
Jak může kdokoliv, kdo neměl možnost poznat mé dítě, vědět něco o tak neskutečně silné bolesti?

Vaše lítost nad mou ztrátou je společenská norma, ale tu si strčte za klobouk. Nestojím o vaši lítost, nechci vaše plané fráze a nehodlám ztrácet ani vteřinu nad tím, jak si sobecky myslíte, že jste znali mé dítě. Chci ale vrátit čas a každou vteřinu znovu být se svým dítětem. A v tu vteřinu, kdy dítě ztratím udělat všechno, co bude třeba, aby mé dítě žilo. Pokud bude třeba, dám mu orgány, všechny majetky, budu jej chránit svým tělem.
Pokud bude třeba, budu znovu a znovu vstávat ze země, kam mě srazíte, jen pro své dítě.

A pak to špitnutí vzteku. Silou nepodobné drtivé síle bolesti.

Proč?

Proč se to stalo?
Proč se to stalo právě mě?
Proč se to stalo právě mému dítěti?
Proč se to stalo právě mému dítěti a šlo tomu předcházet?

Proč se to stalo a proč se tomu nepředešlo?
Proč se to stalo a nepředešlo se tomu, když stačilo tak málo a bylo vše v pořádku?
Proč se tomu nepředešlo?
Proč jste neudělali více?

Proč muselo mé dítě zemřít, když za to můžete vy?
Proč muselo mé dítě zemřít, když je na vině vaše nedbalost?
Proč jste chtěli, aby mé dítě zemřelo?
Proč jste zabili mé dítě?

Vnímám vás všechny a je mi líto, když vás něco bolí. Je mi opravdu líto, pokud vás vaše bolest postupně tráví. A je mi neskutečně líto, když vás vaše bolest zničila. A pokud potřebujete si do něčeho či někoho praštit, jsem tady i pro vás. Ale nedělejte to, protože vás k tomu vede zlost.
Nejsem viníkem vaší bolesti. Můžu vám s ní pomoci, znám ji a vím, jak snadné je podlehnout líbivosti vzteku a být potom závislý na stále vyšších dávkách vzteku.

02/2024 – Vím, že za tento truc mne hodně lidí odsoudí. Ze vzteku. A moc mě to netrápí, i já si sem tam dopřeji vztek, ale už jsem zkušeným vztekařem, proto neblbnu s dávkama a mixováním s alkoholem a pod.
Truc o bolesti, kterou nahradí vztek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Truc se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář