Vol Foreste, vol!

Následující truc by bylo lepší číst až po seznámení se s W40k universem. Ale vzhledem k tomu, že většině mých čtenářu je už přes 30, tak pokud jste nezačali na ZŠ, je pozdě.

Scéna, kdy se děj odehrává na zničené planetě.

Andrew Grandma-ish, tč. člen chaos marine leží na zemi a prosebným hlasem říká jinému členu astartes, který ještě bohům chaosu nepodlehl:

Nechci válku, chci mír! Když já budu prezidentem, budů jen míre!

Člen astartes se jen pousměje cituje vůdce své kapituly:

While the enemies of the Emperor still draw breath, there can be no peace. (Dokud nepřátelé císaře dýchají, nemůže být mír)
Kapitán Gabriel Angelos, Blood Ravens

Ozve se několik výstřelů z heavy bolteru (s příznačným pojmenováním této zbraně – Chant of Resolve) a než skončí střelbu, z orbity planety zahájí loď exterminatus svou prací. Poslední slova přeživšího astartes:

For the Emperor and the primarch! Death! Bring death to our foes! (Za císaře a
primarchu! Smrt! Přineste smrt naším nepřátelům!)
Macragge, Katechismus nenávisti

Takže po shlédnutí posledních 3 debat mezi kandidáty na prezidenta ČR tady vidím chaos-micro-marine, vzývajícího Tzeentche a protikandidáta, inkvizitora z řádu Ordo Hereticus (který vykráda bloody ravens, jak o quotes, tak o guny)
Buď jak buď, oba se na ČR podepíší.
Jeden je jak rackové z Hledá se Nemo – Můj? Můj. Můj!
A druhý se zase řídí heslem inkvizice – Planeta nemůže propadnout herezi, pokud žádná planeta není.

P.S.: Bajonet bych doma našel, jako budoucímu členu imperial guard se mi bude hodit. Chaosem nevládnu a oltář ve skříni jsem již zasvětil Hasturovi, ale to je zase jiná pohádka.

01/2023 – Smutno je mi z debat, smutno je mi už teď z výsledků a smutno je mi, že to musí vyhrát někdo, kdo je mi nepříjemný.

Příspěvek byl publikován v rubrice Truc se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář